YAŞAM BOYU EĞİTİM

  Eğitimi sadece okullarla kısıtlandırma düşüncelerimizi bırakalı çok oldu. Peki ama yaşam boyu eğitim için neler yapmamız gerekiyor? Ya da yaşam boyu eğitimi doğru anlayabiliyor muyuz?

  Eğitim ailede başlar,okulla devam eder ama hiç bitmez. Bugün içinde bulunduğumuz çağ bize yeni eğitim fırsatları sunmakta. Pandeminin belki de en iyi yanı eğitimi güçlendiriyor olması. Tabi bu okul dışı eğitimler için böyle. Dünyanın her yerine erişme şansımız arttı. Hayatın günlük akışına devam ederken yeni eğitim fırsatları yakalayabiliriz. Öğrenme aşkını hiç yitirmemek yaşam boyu eğitimin püf noktası olabilir. Gelin birlikte yaşam boyu eğitim için neler yapabileceğimize bakalım.

 

 

Öncelikle Askıda Eğitim blog yazılarını ziyaret edip bu içeriğe tıkladığınıza göre yaşam boyu eğitimimize önem veriyorsunuz bunun için sizi kutlarım. Bilgi şimdi her yerde ve doğru platformlarda bilgiye ulaşmak çok önemli. Eğitim için interneti kullanırken bir kütüphane de araştırma yapmaktan farkımız yok. Büyük rafların arasında kalın ansiklopediler içinde kaybolmuyor olabiliriz. Fakat daha ciddi bilgi kalabalıklığı içinde kalıyoruz. Üstelik bu bilgilerin güvenilirliğini bilemiyoruz. İşte bu noktada internette çok titiz davranmalıyız. Gördüğümüz her eğitim ya da içerik bize uygun olmayabilir. Eğitimlerin kalitesini araştırırken kalın ansiklopedilerde araştırma yapıyormuş gibi hissettiğiniz oldu mu?

 

 

 

 
Tebrikler. Bu histen kurtuldunuz. Artık Askıda Eğitim sitesinde olduğunuza göre araştırmalarınız başarıyla sonuçlandı. Bizi sosyla medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Eğitimleri kaçırmayarak yaşam boyu eğitiminiz için güzel bilgiler alabilirsiniz. Blog yazılarımızı takip etmeyi ve çok farklı alanlarda yeni bilgiler edinmeyi ihmal etmeyin.

  Öğrenme aşkınız hiç sönmesin.

İrem Tokdemir

https://iremtokdemir.blogspot.com/?m=1

Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *