Uzaktan Eğitim için Öneriler

 Uzaktan eğitimin mecburi olarak hayatımıza girdiği şu günlerde farklı sitelerden yararlanmaya ne dersiniz? Vize ve hatta final değeri taşıyan ödevleri özgün bir şekilde oluşturmak ister misiniz? Dersler, ödevler iyi hoş ama internet dünyasından biraz daha yararlanmaya ne dersiniz? Hadi gelin farklı siteleri birlikte inceleyelim.

 • Google Akademik
  Ödevlerde istenen belki de en önemli unsur özgünlük. Özgün olmak ise belli bir bilgi birikimi gerektiriyor. Alanınızla ilgili makaleleri Google Akademik kullanarak bulabilirsiniz. Böylelikle bilgilerinizi arttırırken ödevleri daha iyi yorumladığınızı göreceksiniz.
 • Evernote
  Uzaktan eğitimde kağıda dokunamaz, kalemi elime alamaz oldum diyorsanız bu öneri tam size göre. Evernote ile canlı dersler sırasında yeni not başlıkları oluşturabilirsiniz. Evernote uzun uzun anlatılmaya değer. Ama isterseniz hemen kendiniz yeni notlar oluştururken Evernote sitesini keşfedebilirsiniz.
 • Duolingo

Hep ders çalışacak değiliz. Farklı konularda gelişmek istiyor olabilirsiniz. İngilizce öğrenmek istiyorum ve seviyem temel düzeyde diyorsanız Duolingo tam sizlik. Üstelik Duolingo ile birçok dilde kendinize temel oluşturabilirsiniz.

 • CmapTools
  Ders çalışıyorum ama aklımda kalmıyor hissine hepimiz zaman zaman kapılmışızdır. Bu noktada doğru yöntemleri keşfetmemiz gerekiyor. En etkili öğrenme yöntemlerinden biri ise kavram haritaları oluşturmak. CmapTools kavram haritaları oluşturmanız size yardımcı olabilir.
 • Popplet
  Madem kavram haritaları öğrenme için etkili bir yol dedik listemize yeni bir öneri ekleyelim: Popplet. Bana soracak olursanız daha hoş kavram haritaları için önceliğim Popplet olur. İnceleyip size en kullanışlı gelen siteyi seçmenizi öneririm.
 • us
  Kavram haritaları denemediğiniz bir yöntemse kesinlikle denemelisiniz. Konuyu alt başlıklarıyla ilişkilendirerek çalışmak ve bunu yaparken bir bütün olarak görmek iyi bir yöntem. Bubbl.us bu yöntemde bize yardım edecek bir başka site.
 • Unsplash
  Görsellere ihtiyaç duyulan ödevlerimiz bir yeni bildirimle okullarımızın kullandığı sistemlere düşüyorlar. Google görseller, pinterest, o siteden bu siteye geçerken vakit hiçte istediğimiz gibi verimli geçmiyor. Unsplash sitesini ziyaret ederek konunuzla ilgili en uygun fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Dünyanın her köşesinden insanların telifsiz kullanıma sunduğu fotoğrafların kalitesi ödevlerinize farklı bir hava katacaktır.
 • Pexels
  Güzel fotoğraflar bulmak gerçekten çok önemli ve zahmetli bir iş. Pexels ile sadece aradığınız fotoğrafları değil aynı zamanda istediğiniz videoları da bulabilirsiniz. Bu önerilerde kaybolmamak mümkün değil gibi…
 • Icons8
  Uzun uzun fotoğraf aramaya son. Icons8 sitesine gelin. Aradığınız en uygun görseli bulun ve kullanın. Üstelik Icons8 “Moose” bağlantısını kullanarak fotoğrafları birleştirebilirsiniz. Fotoğrafları png formatına çevirebilir ve yeni tasarımlar elde edebilirsiniz. Tabii bir de vektörel resimlere de ulaşabileceğinizi eklemek isterim.
 • Canva
  Fotoğraflar, videolar, vektörel grafik çizimler derken kendi tasarımını kendisi yapmak isteyenleri es geçmeyelim. Grafikler, sunumlar, posterler mi yapmak istiyorsunuz? Şöyle cıvıl cıvıl içerikler mi üretmek istiyorsunuz? Canva keşfetmeniz için sizi bekliyor. Kurcalayın ve yaratıcılığınızı dışa vurun.
 • Biodigital

Virüs, pandemi, sağlık kelimelerini en sık kullandığımız bu dönemde insan vücudunu keşfetme isteğiniz artmış olabilir. Biodigital tam sizin için. 3D simülasyonlarla insan vücudunu keşfedin.

İrem Tokdemir

Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *