Meyra Derman

1998 yılında Eskişehir’de doğdum. Uluslararası İlişkiler 3.sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda profesyonel koçluk, dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı, askıda eğitimde proje koordinatörlüğü yapıyorum. Satış ve pazarlama alanlarında da stajıma devam ediyorum. Peki ya ben kimim ve kariyerime bu şekilde yol çizmeye nasıl karar verdim?

Çocukluğumdan beri her şeyi aynı anda yapmaya çalışan çizim yapmayı seven ve kitaplarla içli dışlı bir hayatım vardı. Aslında hayatım boyunca bana yol arkadaşlığı yapacak  olan hobimi edindiğim zaman daha 3-4 yaşlarında minik bir çocukmuşum. Biraz daha büyükten sonra hayatımın dönüm noktası diyebileceğim tiyatro ve dansa olan merakım oluşmuş. Birçok kişiyle tanışma fırsatı bulduğum sosyal becerilerimi geliştirmeme imkan sağlayan bir sürecin içerisine girdim. Uluslararası İlişkiler öğrencisi olmamı bile tamamen şuana kadar geçirmiş olduğum süreçlere borçluyum. İlk uluslararası kelimesini uluslararası dans yarışmalarında duymuştum. Bu süreçte latin müziklerine merak sarmıştım ve bunun yanında latin dillerine de. Bu yaşlarda başlamıştı merakım ülke ülke gezmek yeni kültürler tanımak yeni insanlarla tanışmak. Şuan da 23 yaşındayım ve benim bırakamadığım hobilerim ve hayallerim bu yolculukta benimle birlikteler.

Üniversiteye başladığım da birinci yılım hayatı tanımakla ve TEGV’de gönüllü olarak etkinliklere katılmakla ikinci yılım ise iş hayatını tanımakla geçti. Şuanda 2 yıldır bir firmada çalışıyorum ve iş hayatını tanıma sürecim devam ediyor, hayat boyu bir tanıma sürecinin içindeyim aslında. Aynı zamanda iş hayatını tanırken iş hayatında karşılaşılan birçok sorunla da yüzleşme fırsatı buldum ve bu süreçte koçluk mesleği ile tanıştım. Çocukluktan gelen bırakamadığım her şeyi aynı anda yapma isteği burada ortaya çıktı ve aynı zamanda koçluk eğitimleri de almaya başladım. Şuan da profesyonel bir koçum. Takım Koçluğu, yönetici koçluğu ve kariyer koçluğu üzerine çalışmalarıma devam ediyorum. Bunun yanında dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı olduğumdan bahsetmiştim. Bu ise yine bir merak sonucu ortaya çıkan bir uğraş olmuştu. Her şeyin dijitalleştiği bu hayatta insan davranışlarını incelemeye başladım. Aklımda da pazarlama departmanında çalışmak olduğu için pazarlama ve dijital pazarlamayı öğrenirsem alanımda çok daha iyi olurum diye düşünerek eğitimlerime başladım ve şuan da dijital pazarlama uzmanı olarakta çalışmaya devam ediyorum.

Hayatımdaki en son gerçekleşen ve bu yolculuğa anlam katan birde Askıda Eğitim yolculuğum başladı 2020 yılında. Burada ise Proje Koordinatörlüğü görevini üstlendim. Bunun yanında Askıda Eğitim projesinde iç eğitmen olarak koçluk üzerine eğitimler (ÇIKIŞ NEREDE?, ÇIKIŞA DOĞRU) vermeye devam ediyorum.