Eren Örünğ

Merhabalar ben Eren Örünğ, İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünde öğrenciyim. Bilimsel gelişmeleri yakından takip etmeye bayılan, kitap okumayı, belgesel izlemeyi, kayak kaymayı, drone kullanmayı aşırı derecede seven biriyim. Film ve kitaplarda fantastik, aksiyon özellikle de bilim kurgu benim tarzım diyebilirim. Küçüklüğümde (3.sınıftayken) yaklaşık 5 yıl boyunca Taekwando ile ilgilendim kırmızı-siyah kuşağa kadar yükseldim ve 1 tanecikde olsa madalya sahibi olabildim. Bisiklet sürmeyi, yüzmeyi ve kamp yapmayı da ayrıca çok severim.

   Lise yıllarımın ortasında biricik Edebiyat öğretmenim sayesinde yazı hayatına adımımı attım. Çeşitli ödüller kazanıp bazı dergilerden teklifler bile aldım ancak bu alanda çalışmak istemediğimden dolayı profesyonel yazı hayatımı devam ettirmedim. Şu an serbest zamanlı olarak içerik yazarlığı yapmaktayım.

   Son 1.5 yıldır kripto paralara gerek yatırım konusunda olsun gerekse arka planı olan yazılım konusunda olsun ilgi duyuyorum. Silikon Vadisi merkezli IoTeX The Internet of Trusted Things Blockchain şirketinin Türkiye temsilciliğini, topluluk yöneticiliğini üstlenmekteyim. Avrupa merkezli AEternity Blockchain şirketinde temsilci olarak görev almaktayım. Aynı zamanda da Çin merkezli Global bir kripto para borsası olan Huobi’de de içerik yöneticiliği ve topluluk yönetimi rollerini üstlenmekteyim. İlerde ise Blockchain alanında yazılım geliştiricisi olarak görev almayı planlıyorum. Özellikle kendi Blockchain projem üzerinde çalışmayı ve ses getirecek bir teknoloji ortaya çıkarmayı planlamaktayım.