Markalarımızın dijital alandaki varlığını güçlendirmek, marka bilinirliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmaları için reklam çeşitleri ve daha fazlasıyla dijital medya çözümleri sunuyoruz. Potansiyel müşterilerin satın alma kararları üzerinde etkili olan dijital reklam kanallarında görünürlüğünüzü artırmak ve dönüşüm sağlamak için inovatif fırsatlar sunuyoruz.

Dijital reklam alanındaki öncü reklam platformları ile birlikte uzmanlığımızı kullanarak, sizlerin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda dönüşüm stratejileri geliştiriyoruz.

Birçok farklı reklam platformunda size ve hedef kitlenize özel reklam modelleri oluşturuyoruz. Genele uygun değil, sizin ihtiyaçlarınıza uygun planlamalarımızla birlikte rakiplerinizin bir adım önünde olacaksınız. Alanında uzman ekibimiz ile markanıza uygun medya planlama stratejinizi oluşturarak elde edeceğimiz detaylı performans raporlarıyla süreci en doğru şekilde yönetiyoruz.

Daha fazla bilgi almak ve bir kahvemizi içmek isterseniz her zaman bize ulaşabilirsiniz 🙂 

Showing tablet's blank screen. Caucasian man's portrait on gradient studio background in neon light. Beautiful male model with hipster style. Concept of human emotions, facial expression, sales, ad.

Sizin İçin Çözümlerimiz

 

Banner (Display) Reklamlar

Günümüzde banner reklamların artıları ve yeri oldukça büyüktür. İnternet kullanıcıların en çok karşılaştığı reklam türlerinden biri olan banner reklamlar, görsel ve metinlerin bir arada kullanıldığı reklam biçimidir. Ajans olarak banner reklam verme işlemlerini sizin için kolayca tamamlıyoruz. Banner reklamlar doğru kullanıldığında markanızı bir üst seviyeye taşımanıza ve hedef kitlenizin artmasını sağlar. Dönüşümleri arttırmak için en iyi çözümlerden bir tanesidir.

 

Sosyal Medya Reklamları

Türkiye’de en çok ilgi gören Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Snapchat ve Tiktok gibi birçok mecrada yaygın olarak kullanılır. Sosyal medya reklamcılığı son birkaç senedir gittikçe popülerleşmiş olsa da doğru adımlar uygulanmadığında kazançtan çok kayıplar yaşamanıza sebep olabilir. Sosyal medya reklam yönetimi ve hedef kitlenin belirlenmesi gibi sosyal medya reklamcılığının temel taşlarını sizin için birebir hazırlıyor ve en kazançlı sonucu elde edebilmeniz için hiç durmadan çalışıyoruz. Sosyal medya reklam avantajları farklı konsept ve reklam modelleriyle birlikte harika sonuçlar elde etme imkânı sunuyor.

 

Native Reklamlar

Sektörde doğal reklamlar olarak da bilinen ve ilk bakışta reklam olarak anlaşılmayan ürün veya hizmet tanıtımı yapmak amacıyla kullanılır. Native reklam çeşitleri ile size ve firmanıza en uygun stratejiyi geliştiriyoruz. Native reklamın en önemli avantajı ise reklam engelleyicilere takılmadan kampanyalarınızı optimum düzeyde tutma imkânı sağlıyor.

 

E-Posta Reklamlar

Uygun, maliyetli ve yüksek geri dönüş sağlayabileceğiniz reklam türlerinden bir tanesidir. E-posta reklamlarında tamamen platforma uygun reklam kreatifi ve metin çalışması yapılmalıdır. Tanıtım ve indirim gibi birçok konsept ile reklam kampanyası düzenlenebilir. 

Her reklam çeşidi e-posta reklamı olmaya uygun değildir. E-posta reklamı oluşturmak istiyor ancak doğruluğundan emin olamıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. (iletişim kelimesi iletişim sayfasına linklemeli olacak.)

Mobil Reklamlar

Sadece mobil cihazlarda yayınlanan reklam biçimidir. Türkiye’de kullanılan en popüler mobil reklam modeli SMS reklamlarıdır. Ayrıca mobil uygulama ve oyun içi reklam modeli ise reklamverene birçok farklı çözüm sunar.

PPC (Tıklama Başına Maliyet) Reklamlar

Maliyet ve dönüşüm açısından en avantajlı reklam çeşitlerinin başında gelir. “PPC” yani “tıklama başına maliyet” anlamına gelir. En önemli avantajı ise kaç kişinin reklamı gördüğü değil, kaç kişinin reklama tıkladığıdır. Reklam başı her bir tıklama için ücret ödersiniz.

Remarketing

En önemli dönüşüm araçlarından bir tanesidir. Verdiğiniz ürün ve hizmet ile ilgili bir arama yapan, web site ziyareti gerçekleştiren, bu ürün veya hizmete ilgi gösteren kişileri hedefleyerek daha kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Pop-up Reklamlar

Bu reklam modeli kullanıcıya anlık bildirime benzer bir şekilde ulaşmasını sağlar. Sayfadan bağımsız ve etkileşim oranı yüksek reklam modeli olarak karşımıza çıkar. Bu reklam modelini kullanırken kullanıcı deneyimine önem gösterilmesi gerekir.

 

Arama Motoru Reklamları (SEM)

Hedef anahtar kelimeleriyle ilgili arama sonuçlarında bir aksiyon alındığında, kullanıcı karşısına doğru sonuçlarla çıkmamıza olanak sağlar. İçerik pazarlaması, dijital pazarlama gibi pazarlama tekniklerinde arama motoru reklamlarına sıklıkla başvurulur. Burada arama motoru reklamlarıyla ilgili sonuçlarda daha fazla görüntülenme almayı, potansiyel müşteri sayısını ve marka bilinirliğini arttırmayı hedefleyerek ilerleriz. Yaratıcı ve uzman ekibimiz sayesinde gerekli pazar ve anahtar kelime araştırmasını tamamlayıp size sunarız. 

Video Reklamlar ve Çeşitleri

Dijital reklam sektöründe en eski reklam türlerinden biri olarak bilinen video reklamlar, içerisinde farklı çözümler sunan bir reklam biçimi olarak karşımıza çıkar. Birçok farklı sektör video reklam seçeneği ile daha büyük kitlelere ulaşma fırsatı yakalar. 

Riens Dijital Ajans olmadan video reklamlar hazırlamak zor olabilir veya hatalı sonuçlar doğurabilir. Çarpıcı ve kısa reklamlar hazırlamak bizim ajansımızla elbette çok kolay, sizinle birebir görüşmeler ve revizeler sağlayarak marka imajınızı, verdiğiniz/ürün ve hizmet pazarlamasını en doğru şekilde gerçekleştiriyoruz.

  • Bumper Reklamlar

Bumper reklamların süresi en fazla 6 saniyedir. Bu video reklam türünde kullanıcı reklamın tamamını izlemek zorundadır. Reklam bitiminde asıl video kaldığı yerden devam eder. Kitleye bu kadar kısa sürede en doğru şekilde hitap edebilmek için uzmanlar tarafından hazırlanmalıdır.

  • Atlanabilir Yayın İçi Reklamlar

Videoların başında ve belirli aralıklarda yayınlanan atlanabilir reklam modelidir. Videonun 5. saniyesinden sonra kullanıcıya reklamı atlama seçeneği sunulur.

  • Atlanamayan Yayın İçi Reklamlar

Video başında, sonunda ve oynatıldığı sırada çıkan bu reklamlarda atlama butonu çıkmaz. Ayrıca bu reklam modeli en fazla 15 saniye sürer.

 

  • Video Discovery Reklamlar

Diğer türlerden farklı olarak hareketli bir şekilde gösterilmez. Video görseli ve bir reklam metni ile yayınlanır. Kullanıcıyı videoyu oynatmaya davet eder ve kullanıcı videoya tıklarsa reklamın tümünü izleyebilir.

  •  Masthead Reklamlar

Youtube ana sayfasında üst kısımda bu reklamlar ile karşılaşırsınız. Masaüstünde videonun ilk 30 saniyesi sessiz bir şekilde oynar. Mobil ve televizyonda video reklamın tamamı sessiz bir şekilde oynatılır. Video sesini açmak için ilgili butona tıklayarak aktif etmek gerekir.

 

Reklam çeşitleri ile ilgili aklınıza takılan, danışmak istediğiniz herhangi bir konu varsa ücretsiz olarak hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz