Hayatınız Boyunca En Az Bir Defa Okumanız Gereken Kitaplar

İnsan Ne İle Yaşar?

Kitap hakkında düşüncelerimi açıklamadan önce düşünmenizi rica ediyorum.İnsan ne ile yaşar ?Parayla mı ? Aşkla mı ? Başarıyla mı ? Ya da kendini tanıma arzusuyla mı yaşar? Bu kitapta vicdanınızla başbaşa kalıyorsunuz ve değerlerimizi yeniden hatırlıyorsunuz.Edebiyatçı,eğitimci ve filozof olan Lev Nikolayeviç Tolstoy,bize insan ne ile yaşarın cevabını kısa ve öz bir şekilde anlatıyor.Çok güzel hikayelerden oluşan bu kitabı kesinlikle okumalısınız.

Yeraltından Notlar

Döneminin en iyisi olmakla kalmamış çağının dışına da çıkabilmeyi başaran ,Rus edebiyatının temel taşlarını atan Fyodor Dostoyevski.Kendinizi sorgulatan bu eser de sizleri iç dünyanızı düşünmeye de itecek.Okurken ister istemez zihniniz yazıyla hayatınızı entegre edecek.Kendi yaşamınızdan da izler bulacaksınız.Tüm duyguları aynı anda işleyen bu eser okunması gereken en güzel kitaplardan.

İrade Terbiyesi

Jules Payot,iradenin hem iç etkenlerinden hem de dış etkenlerinden etkilenip ,bunlarla yönetildiğini düşünen ve bunu bilimsel olarak açıklayan eğitim bilimci.Yirminci yüzyılın ortalarına doğru yazılmış bu eser ,bizden sonraki nesillere kadar uzanacağını kanıtladı.Kendimize hakim olmayı ve harekete geçerek irademizi nasıl kontrol altına alabileceğimizi de gösteriyor.Kitaptan çok güzel mesajlar veren yazar, anne babaların ve gençlerin gelişimi için birebir.

Simge Gülağız

 

 

Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *