Harekete Geç!

“Bir gün kalkacaksınız ve hep hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya vakit kalmamış olacak. Öyleyse şimdi tam zamanı. Harekete geçin.”

Paulo Coelho

Bu söz içerisinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde karşıma çıktı ve üzerinde birkaç dakika durarak düşündüm. Şuan ne yapıyorum, ne yapmak istiyorum, hayallerim neler ve bu hayallerime ne kadar uzaktayım?  Şimdi sizde birkaç dakika kadar bekleyin ve kendi cevaplarınızı küçük bir not kağıdına veya telefonunuza not edin. Benim düşünürken bile yüzümde tebessüm uyandıran çok güzel hayallerim vardı geleceğim için. Eminim ki sizin de vardır. Fakat asıl kendimize sormamız gereken soru bu değildi. Şimdi size asıl soruyu soruyorum.

 Zaman geçiyor, biz hayaller kuruyor ve planlar yapıyoruz. Peki bunların gerçek olması için hangi adımları atıyoruz? Şimdi birazda bu soru üzerinde düşünmenizi istiyorum. İşte ben bu soruyu kendime sorduğumda yaptığım bir şeyler vardı evet fakat kendi kendime bunların yetersiz olduğunu mırıldandım. Daha sonra toplumda devamlı duyduğum o sözler geldi aklıma. Birçok üniversite mezunu işsiz, şuanda herşey yolunda da okul bitince ne yapacaksın, herkes hayal kuruyor ama istediğin konumda ve yerde olan kişi sayısı çok az…

Bunlar böyle bitmek bilmez motivasyon düşürücü birçok cümle. Eminim ki sizde çok duydunuz bunları. İşte ben bunları düşündüğüm o dakikalarda tek bir cümleye odaklandım ‘’istediğin konumda ve yerde olan kişi sayısı çok az’’. Vardı istediğim yerde olan tecrübelerinden yararlanabileceğim ve bana yol gösterecek kişiler vardı. Tamda bu zamanda ASKIDA EĞİTİM PROJESİ ile tanıştım. Burada alanında uzman olan birçok eğitmenle tanışma fırsatı buldum.

Hayallerin var nasıl ulaşacağını mı bilmiyorsun? Hedeflerine ulaşabilmek için seni motive edecek kaynaklara mı ihtiyacın var? Bunların hepsine ASKID EĞİTİM PROJESİ ile ulaşabilirsin. Artık son aşamadayız hazır mısın?

Bizimle etkinliklere katılarak tüm bu soruların cevabını bulmak, motive olmak ve kariyer hedeflerin için bir adım atmak sana ne kazandıracak? Bekliyorum şimdi yine aynı şekilde aklından geçenleri not al daha sonra onlara bakarak aşağıdaki sorulara cevap ver.

  • Yapmak istiyor muyum?
  • Yapabilir miyim?
  • Yapmalı mıyım?

Eğer tüm bu sorulara cevabın ‘’EVET’’ ise seni ASKIDA EĞİTİM PROJEMİZ’ de takım arkadaşımız olarak aramızda görmek isteriz.

Unutma, ‘’Olmayanlarla meşgul oldukça onlar güçlenir, fakat olmayanı var etmenin yolu olanları kullanmakla mümkün olacaktır.’’ Biz  81 ilden 1000 genç olarak bizde var olanlar birlikte daha fazlasını var etmek için bir yolculuğa çıktık ve bu yolculukta bir çok gence dokunarak hayallerine giden yolda onlara eşlik etmek istiyoruz.

Aramıza katılmak için bizimle iletişime geçmen yeterli. Haydi neden bekliyorsun HAREKETE GEÇ!

Meyra DERMAN

Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *