Askıda Eğitim; alanında uzman kişiler ve gençlerin bir araya gelmesi ile oluşmuş, gönüllülük esasına dayanan bir platformdur.

Bu platform; öğrenci, yeni mezun, iş arayan, kendi sektöründe veya farklı sektöre geçmek isteyen deneyimli deneyimsiz herkesin kendine bir vizyon belirleyebileceği, kariyerine doğru yön verebileceği ve en önemlisi network ağını genişletebileceği bir dayanışma yeridir.

Askıda Eğitim; “Bilgi ilginin olduğu yerdedir” mottosu ile dünyadaki diğer iyilik elçilerinden biridir.

Platformun hedefi, 207 üniversiteden 81 ilden 1000 seçilmiş marka elçisine ulaşmak ve şu ana kadar 2500 üzeri kadar kişi Linkedin ve diğer mecralardan gruplara katılıp, eğitim alma konusunda talepte bulunuyor. Bununla birlikte katılımlar devam etmekte.

Askıda Eğitim’de gençlerin motivasyon gücü organizasyonun en önemli değeridir.

7.940.133 üniversite öğrencisi, 1.039.000 işsiz üniversite mezunu, 253.000 kişi ise bir yıldan uzun süredir iş aramayı bırakmış işsiz üniversite mezunu gibi birçok kişinin hayatlarına dokunmak gibi misyonu var.

Projenin sürdürülebilir olması için Askıya Eğitim Almak ve Askıya Eğitim Koymak isteyenler için oldukça geniş bir çatı ve çatısı bugün olduğu gibi faaliyetlerine devam ettiği sürece de açık olacak.

1000 kişinin 1000’er kişi ile etkileşime geçmesi ile 1.000.000 kişiye anında ulaşılacağına inanıyor ve dokunabildiği herkes ile muhteşem iş başarmayı hedefliyor.

Bunun için daha iyi teknoloji olanaklarını sunacak, daha çok sayıda eğitim vermeye gönüllü eğitmen, mentör ve koçun yanında olduğunu hissettiren herkese şimdiden minnettar.

Askıda Eğitim’den aldığımız talepler üzerine, günümüz ve gelecekte en çok dikkatte almaya değer konularla ilgili, yine talep üzerine seçilen akademisyen, eğitim danışmanları ve sektör bazında başarılı iş yöneticilerin deneyim ve tecrübelerini içerecek konular ele alınmakta. Böylelikle zorlu rekabet koşullarında bir nebze de olsa kişiler öz farkındalıklarıyla kendi iç keşif yolculuğuna başlamasına yardımcı olmaya çalışılacak.

Bu çalışma pandemi sebebi ile şimdilik online olarak kişileri bir araya getirirken, ilerleyen dönemlerde organizasyonların kimse için risk oluşturmayacağı zamanlarda paneller olarak da organizasyonlarına devam edecek.

Konusunda uzman konuşmacılar, yetkin moderatörler ve saygın katılımcılarıyla;

  • Bilim, Teknoloji ve Yazılım
  • Etkileşim
  • İnsan Kaynakları Öneri ve Stratejiler
  • Kişisel Gelişim
  • Online Eğitimler
  • Perakende
  • Satış ve Satış Türleri
  • Yabancı Dil ve benzeri konuların yanında diğer eğitim talepleri sıralanabilir.

Buradaki yapı, dayanışma modeli ile talebi olan katılımcı ile uzman kişileri bir araya getirmek.

Bu organizasyonun marka elçilerine, içinde yer alan ve destek olan herkese teşekkür ederim.

Sağlıkla Kalın,

Özlem Kaya

Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *