Anlam Katan ve Sürükleyici Kitap Önerileri

Keşkesiz

 Michael Hyatt ve Daniel Harkavy’nin kaleminden çıkan kesinlikle okunması gereken eserlerden. Hayatınız için bir uygulama ile başlayan, ihtiyaçlarınızı anlamanıza yardımcı olan, sürüklenişleri kabul ettiren ve amacınızı anlamanıza olanak sağlayan harika bir kitap. Önceliklerinizi belirlemeye yol gösteren ve aynı zamanda gerçeklerle de yüzleştiren, hayatınızın merkezine kendinizi almanızı sağlayan ve planı uygulayıp bunu gerçekleştirmeniz için size cesaret veren harika bir yoldaş.

 Bu kitabı okuduktan sonra bir çok alanda kendinizi tanıyıp hayatınıza daha iyi yön vereceğinizden hiçbir şüphem yok.

İçimizdeki Şeytan

 Bana göre İçimizdeki Şeytan, Kürk Mantolu Madonnadan sonra Sabahattin Ali’nin en sevilen kitapları arasında. İki gencin birbirlerini severek evlenmelerini konu olan kitap, karakterleri ve bakış açılarının farklılıklarından dolayı ayrılmalarını işliyor. Kitabı okurken kendi hayatlarımızda sevmenin bazen yeterli olmadığını, hayata aynı bakmanın ve düşünce yapılarının uyumunun önemini çok daha iyi kavrayabiliyoruz.

Kitap içinde sürüklenip sonunun nasıl geldiğini anlayamayacaksınız. Okumanızı ve düşünmenizi çok isterim.

Yaşıyoruz Sessizce

 Biraz farklı olarak bu sefer şiir kitabı tavsiyesi yapmak istedim. Şükrü Erbaş’ın bu şiir kitabı yazarın hayatından etkilendiğim için bana güzel anlamlar kattı ki sizlere de katacağını düşündüğümden paylaşmak istedim. Şiirleri okuduktan sonra farklı duygular içerisinde tamamladım kitabın sonunu. Ve şimdi en çok şu iki satırdan etkilendiğimi dile getirip yazımı noktalıyorum. “Sevmenin, dünyayı sevmek olduğunu senden öğrendim.“ , “Ömür hanım, iyi ki ben de seninle yaşadım dünyayı.” 

 Her zaman kitapla kalın.

Simge Gülağız

Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *