ADIMLARINIZI İYİLİĞE DÖNÜŞTÜREBİLECEĞİNİZ UYGULAMA: HELP STEPS

  Günümüzde artık hepimiz akıllı telefonlarımızdan veya akıllı saatlerimizden günde kaç adım attığımızı takip edebiliyoruz. Telefonlarımıza indirebileceğimiz bir sürü adımsayar uygulama da var. Fakat bir uygulama var ki hem günlük adımlarımızı takip edip hem de bu attığımız adımları çeşitli dernek ve kurumlara bağış olarak gönderebilmemize imkân yaratıyor. Help Steps hem attığımız adımları saymaya yarayan hem de bunları bağışlayabilmemizi sağlayan bir adım sayar uygulaması.

 Uygulamanın çalışma prensibi şöyle; Help Steps normal bir adım sayar uygulaması gibi gün içinde attığınız tüm adımları sayıyor. Günün sonunda (saat 00:00’dan önce) bu adımları uygulama üzerinden bir reklam videosu izleyerek HS adımına dönüştürüyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta şu: adımlarınızı saat 00:00’dan önce dönüştürmelisiniz yoksa o gün attığınız adımlar sistemden siliniyor. Adımlarınızı HS adımına dönüştürdükten sonra, o gün gelen reklam ücretinin belirli bir kısmı adım sayınızla orantılı olarak bağış yapmak istediğiniz kuruma veya kampanyaya gidiyor. HS adımlarınızla belirli derneklere, kampanyalara ve spor kulüplerine bağış yapabildiğiniz gibi ayrıca HS Mağazasından harcama da yapabiliyorsunuz.

  HelpSteps’te bağış yapabileceğiniz kurumların başında Kızılay, AHBAP, Haçiko, SMA ve TEGV gibi kurumlar geliyor. Sağduyu Kampanyaları kısmındaysa bireysel kampanyalara bağış yapabiliyorsunuz. Davet kodu kullanarak bir arkadaşınızı HelpSteps’e kaydettirerek 50.000 HS adımı, profilinizi eksiksiz tamamlayaraksa 30.000 HS adımı kazanabilirsiniz.

  Ben yaklaşık 5 aydır Help Steps’i kullanıyorum ve şu ana kadar 200.000’den fazla adımımı gerek derneklere gerekse kampanyalara bağışladım. Gün içinde okula, markete, manava giderken veya evde geçirdiğim normal bir günde bile o kadar çok adım attığımı fark ettim ki, bazen bu kadar adımı nasıl atmışım dediğim bile oldu. Bu ‘fark edilmeyen adımları’ kullanarak hiç tanımadığım, görmediğim hatta belki hiç karşılaşmayacağım bir insanın yüzünde fark edilen, hatta ışıldayan bir gülümseme yaratabileceğimi bilmek bana gerçekten saf bir mutluluk verdi. Biliyorum ki bu uygulamayı indirip adımlarını bağışlayan her bir kişi de bu mutluluğu tadacaktır.

  Help Steps uygulamasını akıllı telefonlarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilir ve siz de adımlarınızı iyiliğe dönüştürebilirsiniz!

Zeynep Sude Mıdıkoğlu

Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *