32.ANKARA FİLM FESTİVALİ’NİN TARİHLERİ AÇIKLANDI

1998 yılında ‘Ankara Film Şenliği’ adıyla başlayan ve 32 yıldır Ankara’nın en önemli sanat etkinliklerinden biri olan Ankara Film Festivali’nin 2021 yılı tarihleri belli oldu.

Her sene Ankara’daki sanatseverlere görsel ve sanatsal şölen yaşatan Ankara Film Festivali, bu yıl 4-12 Kasım tarihleri aralığında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek. Sadece klasik filmleri değil hem Türkiye hem de dünya sinemasından en yeni örnekleri bünyesinde barındıracak olan festivalin bu seneki afişi de, geçen sene olduğu gibi yapılacak olan bir yarışmayla belirlenecek.

Sanatseverler ve film yapımcılarını ortak bir paydada buluşturan Ankara Film Festivali, bu yıl da yeni yetenekler için olan desteğini sürdürecek. Festival, ‘Ulusal Yarışmalar’ bölümünde uzun, kısa ve belgesel kategorilerinde yarışacak filmlerin Ankara galalarına ev sahipliği yapacakken; ‘Proje Geliştirme Desteği’ bölümünde ise 5 yıldır süregeldiği biçimde Türk sinemasının yenilikçi projelerine yer verecek, ayrıca ilk ya da ikinci filmini çekecek olan sinemacılarımıza da maddi destekte bulunacak.

Bu yıl içinde önemli festivallerden ödüllerle dönmüş olan filmlere ‘Festivallerden’ bölümünde yer verecek olan Ankara Film Festivali, yılın öne çıkan modern ve klasik filmlerine de ‘Dünya Sineması’ bölümünde yer verecek. Usta yönetmenlerimizin filmlerini bize hatırlatacak olan ‘Anısına’ bölümü de bu yıl Ankara Film Festivali’nde yerini alacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen 32. Ankara Film Festivali’nin ‘Ulusal Yarışmalar’ ve ‘Proje Geliştirme Desteği’ bölümleri için başvurular, 1 Mart 2021 tarihinden itibaren açılacak.  Festivalle ilgili tüm gelişmeleri filmfestankara.org.tr adresinden takip edebilir, dilerseniz festivalin sosyal medya hesaplarını da takip edebilirsiniz.

 Zeynep Sude Mıdıkoğlu

Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *